Vigtigste Livsstil Coach fejrer sit 75-års jubilæum med en vintage-auktion

Coach fejrer sit 75-års jubilæum med en vintage-auktion

Hvilken Film Skal Man Se?

Et par af Coach-taskerne på auktion.Træner

Leder du efter en ny faldtaske, men en der er mere end bare et smukt armstykke? Coach har kun pungen til dig. Nå, de har faktisk 48 forskellige, som alle blev oprettet for at fejre arvemærkets 75. år i branchen og vil være auktioneret fra 19. til 28. oktober.

Naturligvis hylder sortimentet historien om denne all-american label med en masse originale silhuetter, som blev opsøgt, godkendt og derefter fremkaldt af administrerende direktør Stuart Vevers. De genoplivede stilarter inkluderer den sludrende Duffle-tote, den rytterinspirerede sadeltaske og den yndig miniature Dinky, som alle blev designet først i begyndelsen af ​​1970'erne. Gør disse poser ekstremt Instagram-værdige, Vevers har opdateret dem med håndudsmykninger som studs, patches og selvfølgelig frynser. Zoë Kravitz-designet.Hilsen Coach

Putin erklærer os krig

Elleve af disse eksklusive stilarter blev skabt med Vevers 'berømthedskammerater i tankerne. Det Lena Dunham er en sort læder-tote, der kryber med Coach's maskot (en dinosaur ved navn Rexy), Zoë Kravitz's design er skovgrøn og stærkt besat med en sund dosis frynser, mens Debbie Harrys version har et plaster, der hylder hendes signaturrøde læber. Andre berømtheder med taske design inkluderer Kate Bosworth , Dree Hemingway og Chloë Grace Moretz . Et par af poserne leveres med en sjov tilføjelse, ligesom Damian Lillard's , der kommer med en signeret basketball og Gary Baseman's, der ankommer med indrammet arbejde fra kunstneren.

Startbudet for disse celeb-tasker er $ 1.000, men dem med ekstra godbidder er meget mere; fotograf Joel Sternfeld's lime grøn pung og koordinerende foto (som er underskrevet) starter ved $ 7.500. Denne taske kommer med en invitation til Coachs næste modeshow.Hilsen Coach

Der er virkelig en taske i denne samling til alle. Disney-elskere vil sætte pris på punge med Mickey , Dumbo eller Bambi , som hver er håndmalet af en ordentlig Disney-kunstner. Andre punge kommer med en mulighed for besøg Coach-arkiverne, en invitation til mærkes næste modeshow , en stiftudsmykket jakke og som gammel ud Apollo sweater fra efteråret 2014 kollektionen .

Coach vil ikke bare lægge udbyttet fra denne auktion i lommen, da de har lovet at donere de første $ 50.000 i salg til The Costume Institute på Metropolitan Museum of Art. Centret beskæftiger sig med at bevare modehistorie, så dette velgørende slips er ikke kun stilfuldt, men det er også relevant. Disney design.Hilsen Coach

bedste cbd olie til depression

Dette var et meget personligt projekt for mig - mange, der gav deres tid og kærlighed til det, er venner, vi har samarbejdet med siden jeg kom tilTræner- så det føltes som familie. Jeg er så glad for at kunne støtte sagen om modestipend og bevarelse ved at fejreTræner'S egen arv og håndværk med disse opfindsomme, unikke stykker, sagde Vevers i en erklæring.

Artikler, Som Du Måske Kan Lide :